Félelmek, tévhitek és a realitás a digitális állampolgárságról szóló vita körül
Az egyik legnagyobb félelem alaptalannak látszik a bevezetéssel kapcsolatban.
„Diktál a beteg, írja az orvos”. A Bubó-féle álorvos. Ha dr. Bubó kezeli az országot, akkor a kígyó lábsót kap, a madár meg fogsort.
„Orbán Viktornak társadalmi vitát kellene kezdeményeznie a Kádárrendszer visszaállításáról. Ha nem is lehet megtenni, vitatkozni lehet róla. Hadd érezze a nép, hogy a vezetői az ő akaratukat szeretnék követni, még ha szegények egyelőre nem is tehetik. Hiszen pont akkora igény lenne Kádárra, mint a halálbüntetésre. A különböző felmérések szerint nagyjából kétharmados többség szeretne halálbüntetést is, Kádár-rendszert is. A kettőt össze is lehet kapcsolni, hisz a halálbüntetést a Kádár-rendszerrel együtt törölték el. A jó Kádár János személyesen is jelentősen közreműködött, hogy a Nagy Imre-féle kötélrevaló brigantikat föllógassák. (...)
A politikai elit, ha nem kimart pozíciójánál és lopási lehetőségeinél fogva, hanem intellektuális minősége erejével az, akkor nem követi, hanem vezeti a népet. Demokráciában ehhez az ő felhatalmazását el kell nyernie, de nem külön-külön minden elemhez és lépéshez, hanem egy politikai irány, egy rendszer egészéhez. Nincs olyan értelmes politika, aminek ne lennének a többség által önmagában nem helyeselt elemei.
A demokrácia csak akkor működőképes, ha folyik benne olyan politikai, közéleti szocializáció, melynek eredményeképp hosszabb távon egyre kevesebben akarnak arra menni, amerre nincs út.”